Франция е новият световен шампион по футбол! Петлите дублираха титлата си,

...

На живо: Ето какво се случва в момента в Париж!

Франция е новият международен първенец по футбол!  " Петлите " дублираха купата си, извоювана преди тъкмо 20 години.

Вижте какво се случва сега в столицата на страната победител.

Финалът с Хърватска се трансформира в същински дъжд от голове, завършвайки 4:2.

Автогол на Марио Манджукич в 18-ата минута даде задатък на отбора на Дидие Дешан. Малко по-късно Иван Перишич изравни. Последва най-спорното състояние в срещата. След центриране от корнер футболист на Франция стреля към вратата, само че топката се отклони в ръката на Перишич, който игра без предумисъл. Съдията изиска помощта на системата за видеоповторения ВАР и отсъди дузпа, която Антоан Гризман трансформира в гол за 2:1.

През втората част Пол Пога в 58-ата и Килиан Мбапе в 66-ата съвсем обезмислиха дуела, само че Манджукич върна интригата с тъкмо попадение за 2:4. До края обаче балканският отбор по този начин и не съумя да стигне до нов гол и по този начин Франция победи като №1 в света.

Източник: petel.bg